Pada deszcz – co robić w Warszawie?

Kolejny pochmurny, deszczowy dzień, który uniemożliwia wyjście na zewnątrz i spędzenie czasu na świeżym powietrzu? Jeśli masz dość siedzenia w domu, najwyższy czas gdzieś wyjść i się rozerwać! Podpowiemy, gdzie w Warszawie można fajnie spędzić czas – niezależnie od pogody.

Kinowy Times Square

Zdecydowanie jedno z najbardziej bajeranckich kin w Polsce, urządzonych w amerykańskim stylu. Już od samego przekroczenia progu, można poczuć klimat Times Square. Bilbordy wyświetlające zwiastuny, plakaty filmowe, dużo świateł, a nawet żółta sygnalizacja świetlna i czerwony hydrant. Poczułeś klimat? Ale to jeszcze nic! Bar i kawiarnia też są urządzone w nowojorskim stylu! Jeśli więc masz ochotę na film, to kino Helios w galerii Blue City, będzie idealne!

Centrum Nauki Kopernik

Niesamowite miejsce, które jest idealne dla każdego, niezależnie od wieku. Można tu zapoznać się z tajnikami fizyki, chemii, biologii, ale przede wszystkim, zobaczyć interaktywne doświadczenia na żywo. Bo wizyta w Centrum Nauki Kopernik to nie tylko wystawy, ale przede wszystkim pokazy naukowe i personel, który ma wiedzę z dziedziny, którą się zajmuje. Byłeś już w Koperniku? To nic! Oprócz wystaw stałych, są też wystawy czasowe, które warto zobaczyć!

Planetarium – czyli Niebo Kopernika

Nie tylko wystawy i laboratoria znajdują się w budynku Centrum Nauki Kopernik. Oprócz tego jest też Planetarium. Seanse są dostosowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Fotele umożliwiają oglądanie w pozycjach półleżących, co jest niesamowicie komfortowe w przypadku patrzenia w niebo. Pokazy są wyświetlane na sferycznym ekranie, który otacza widzów ze wszystkich stron. Oprócz pokazów filmowych, odbywają się tam także koncerty muzyki klasycznej lub jazzowej, spotkania z naukowcami z cyklu „Prosto z nieba” czy np. spotkania plenerowe w sierpniu, gdy mamy Noc Perseidów. Niesamowite wrażenia dla każdego, niezależnie czy interesuje się kosmosem czy nie.

Muzeum Neonów

Pierwsze w Polsce i tak naprawdę jedno z nielicznych na świecie. W swoich zbiorach ma ponad 100 neonów, które pochodzą głównie z lat 60. i 70. XX wieku. Zajmuje się ochroną, dokumentacją i odnową starych neonów. W muzeum można przyjrzeć się neonom z bliska, porobić świetne zdjęcia i poczytać o polskiej, neonowej historii. Muzeum ciekawe, nie oklepane i warte zobaczenia!

Flyspot

Pierwszy w Polsce, tunel aerodynamiczny, znajdujący się przy węźle Warszawa Zachód. To symulator swobodnego spadku, w którym grawitacja nie istnieje. Średnica pionowego tunelu to 4,5 metra, zaś prędkość, jaką można maksymalnie uzyskać to 330 km/h. Robi wrażenie? Ale to jeszcze nic! W tunelu aerodynamicznym są zainstalowane cztery silniki, każdy o mocy 350 kW. Co ciekawe, jedna sesja odpowiada czasowi spadku spadochroniarza z wysokości 4000m! Idealne miejsce dla fanów adrenaliny i osób chcących spróbować czegoś nowego.

Manufaktura czekolady

Któż z nas nie kocha czekoladowych słodkości? W Warszawie jest miejsce, w którym można spełnić swoje ciche pragnienie i samemu wykonać czekoladę. Warsztaty czekoladowe są organizowane w turach dla dzieci i dorosłych, a każdy uczestnik warsztatów, sam własnoręcznie wykonuje czekoladę, którą potem może zabrać do domu. Fachowiec krok po kroku pokazuje, jak wykonuje się czekoladę, zaczynając od zaprojektowania własnej tabliczki, poprzez temperowanie czekolady, wlewanie jej do foremek, aż po ozdabianie według własnego pomysłu. Brzmi niesamowicie? Bo takie też jest!

czekolada, robienie czekolady, własnoręczne robienie czekolady
Źródło: pixabay.com

Hangar 646

Jeden z najbardziej popularnych parków trampolin w Warszawie. Ma powierzchnię prawie 2700m2. Znajduje się tam ponad 60 trampolin, o różnym stopniu wybicia i 6 sportowych. Dodatkowo, można tam spróbować skoków do basenu wypełnionego miękkimi gąbkami, zagrać w koszykówkę, skorzystać z tzw. planszy akrobatycznej i rampy dla rowerów, desek, rolek i snowboardów. Jeśli chcesz aktywnie spędzić deszczowy dzień, warto wybrać się właśnie tu!

Hulakula

Fanom gry w kręgle tego miejsca nie trzeba przedstawiać. Jest to przestrzeń, gdzie można spędzić czas, grając na jednym z 28 nowoczesnych, torów bowlingowych na najwyższym poziomie. Ponad to, można zorganizować własny turniej ligi kręglowej. Oprócz kręgli, znajdziemy tam bilard, salę do tańca, plac zabaw dla dzieci, restauracje i bar. Miejsce idealne pod względem różnorodności rozrywek.

Źródło: