Jaki mam znak zodiaku?

Jeśli interesujesz się astrologią, to idealnie trafiłeś. Sprzwdź, do jakiego znaku zodiaku przyporządkowana jest Twoja data urodzenia i dowiedz się, co on „mówi” o Tobie.

Znaki zodiaku

Wyróżniamy dwanaście znaków zodiaku, które odpowiadają konkretnym przedziałom dat urodzenia. Dodatkowo, te dwanaście znaków pogrupowane jest według czterech żywiołów. Możemy je rozpisać następująco:

Żywioł Ziemi:

 • Byk – osoby urodzone między 20.04 – 22.05
 • Panna – osoby urodzone między 24.08 – 22.09
 • Koziorożec – osoby urodzone między 22.12 – 19.01

Żywioł Ognia:

 • Baran – osoby urodzone między 21.03 – 19.04
 • Lew – osoby urodzone między 23.07 – 23.08
 • Strzelec – osoby urodzone między 22.11 – 21.12

Żywioł Wody:

 • Skorpion – osoby urodzone między 23.10 – 21.11
 • Ryby – osoby urodzone między 19.02 – 20.03
 • Rak – osoby urodzone między 22.06 – 22.07

Żywioł powietrza:

 • Wodnik – osoby urodzone między 20.01 – 18.02
 • Bliźnięta – osoby urodzone między 23.05 – 21.06
 • Waga – osoby urodzone między 23.09 – 22.10

Żywioł Ziemi

Ludzie żywiołu ziemi są niesamowicie stabilni i solidni. Można na nich polegać, bo mocno stąpają po ziemi, nie chodząc z głową w chmurach. Ziemia jest solidnym fundamentem, na którym zbudowana jest nasza rzeczywistość, dlatego ludzie z tego żywiołu nie lubią zmian, wolą wieść normalne, spokojne życie. Mają też dosyć negatywne cechy, a mianowicie posiadają wiele twarzy i cenią to, co na powierzchni. Lubią dobra materialne i są bardzo zaborczy w stosunku do swoich partnerów.

żywioł ziemi, horoskop, opis żywiołów
Źródło: pixabay.com

Żywioł Powietrza

Osoby urodzone w dniach odpowiadających znakom: wodnik, bliźnięta i waga, są bardzo nieprzewidywalne. Nie lubią się podporządkowywać, dlatego nie każdy będzie je lubił. Można powiedzieć, że powietrze jest nieokreślone i nigdy nie wiadomo, co sie wydarzy. Tacy ludzie są dosyć nieuchwytni, ekscentryczni, ale przede wszystkim wolni. Tak, wolność i niezależność to coś, co bardzo cenią. Oprócz tego, ludzie żywiołu powietrza są niesamowicie inteligentni i wszechstronni. Warto dodać, że to wspaniali organizatorzy i ludzie ciekawi świata.

Żywioł Ognia

Znaki, które należą do tego żywiołu, są bardzo wybuchowe oraz dynamiczne. Nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, a ich działania mają niesamowicie szerokie spektrum oddziaływania. Zawsze jako pierwsi podejmują inicjatywę, robiąc to z wrodzonym wdziękiem i entuzjazmem. Jeśli chcą, mogą być bardzo twórcze i kreatywne, jednak brak im troszkę cierpliwości. Najpierw robią, potem myślą, co wynika z ich niesamowitej otwartości. Ludzie z tego żywiołu nie lubią stagnacji, wolą jak coś sie cały czas wokół nich dzieje. Posiadają bardzo dużą siłę i energię życiową.

Żywioł Wody

Ludzie żywiołu wody mają bardzo skomplikowana naturę, która może wynikac z faktu, że woda występuje w trzech różnych stanach skupienia. Ta różnorodność, potwierdza zmienność charakteru żywiołu wody. Ich emocje, są niesamowicie rozbudowane, dlatego te znaki postrzegane są, jako najbardziej uczuciowe i wrażliwe. Z pełną troską i empatią, dbają o potrzeby innych ludzi, momentami zapominając o swoich własnych. Idealnie radzą sobie w grupie, jednak zazwyczaj nie mają cech lidera. Znaki tego żywiołu mają bardzo rozbudowaną intuicję i wrażliwość, dlatego szybko można je zranić. Raczje unikają konfliktów.

Związki żywiołów

Ziemia – Powietrze – związek nie do końca dobrze dopasowany, gdyż te dwa żywioły mają ze sobą mało współnego. Ciągle sie kłócą i sprzeczają, gdyż żywioł Ziemi pragnie stabilizacji, zaś powietrze wolności i niezależności.

Ziemia – Woda – bardzo dobre dopasowanie, gdyż znaki z żywiołu ziemi chcą wieść normalne, spokojne życie. Woda chce tego samego, głównie przez swoją emocjonalną naturę.

Ziemia – Ogień – związek bardzo skomplikowany, gdyż są to osoby z dwoma różnymi podejściami. Ogień jest niesamowicie dynamiczny, wszędzie go pełno, a ziemia nie lubi zmian, woli stabilizację.

Ziemia – Ziemia – nuda, nuda i jeszcze raz … nuda. Idealne połączenie osób, które chcą stworzyć coś bardzo trwałego, na długie lata, bez nutki szaleństwa. Osoby ceniące harmonię i mocno stąpające po ziemi.

Woda – Powietrze – połączenie bardzo ciekawe. Z jednej strony czuła woda, z drugiej niezależne powietrze, jednak w głębi duszy, pragnące miłości.

Woda – Ogień – para idealna, ale tylko pod warunkiem, że ogień trochę się uspokoi, a woda trochę się otworzy na życie.

żywioły, horoskop, woda i ogień
Źródło: pixabay.com

Woda – Woda – pod względem uczuciowym, związek idealny. Oboje potrafią bardzo mocno kochać i angażować się w związek.

Powietrze – ogień – związek składający sie z gwałtownych uniesień i niesamowitych przeżyć. Te dwa żywioły są nieprzewidywalne i dynamiczne, dlatego w połączeniu razem, mogą stworzyć fajny związek.

Powietrze – Powietrze – pod każdym względem związek nieprzewidywalny, pełen pasji, zaskakujących zwrotów akcji, ciągłych zmian i wyobraźni. Nuda? Stabilizacja? To nie dla nich!

Ogień – Ogień – niesamowicie namiętny związek. Udany, jeśli partnerzy odnajdą w sobie, choć troszkę cierpliwości do drugiej osoby.