Mniej znane ubezpieczenia, które warto mieć

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie i pewnie. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na zakup różnego rodzaju polis ubezpieczeniowych, które mają chronić nas, naszych bliskich oraz majątek, który posiadamy.

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Poza tradycyjnymi polisami na zdrowie, życie, samochód czy dom, firmy ubezpieczeniowe oferują nam obecnie znacznie szerszą ofertę produktów. Wśród nich znajdziemy również te, które choć nie cieszą się powszechnym zainteresowaniem, mogą okazać się dla nas bardzo przydatne. Poznajmy je!

Każdy opiekun psa, kota czy innego domowego pupila chce, by cieszył się on dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Niestety, nie zawsze tak jest. Czasem zwierzęciu potrzebna jest opieka weterynaryjna, która może kosztować naprawdę sporo. Nic więc dziwnego, że w ofercie firm ubezpieczeniowych pojawiły się polisy, które chronią opiekunów w takiej sytuacji.

Gdy zwierzę zachoruje, ubezpieczenie to gwarantuje nam środki finansowe na leczenie. Warto dodać, że ubezpieczenia tego typu możemy rozszerzać. Jednym z możliwych rozwiązań jest ubezpieczenie się na wypadek straty rasowego zwierzaka w wyniku kradzieży. Oczywistym jest, że pieniądze nie oddadzą nam przyjaciela, jednak mogą pomóc w poszukiwaniach i przetrwaniu tego trudnego czasu.

Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystamy ze smartfonów. I choć trudno wyobrazić sobie bez nich codzienność, urządzenia te nie są wolne od wad. Jedną z nich jest z całą pewnością ich nietrwałość. Wystarczy chwila nieuwagi, by sprzęt, który kosztował nawet kilkaset tysięcy złotych, uległ uszkodzeniu.

Na szczęście, możemy się przed tym zabezpieczyć. Jednym z rozwiązań jest ubezpieczenie wyświetlacza telefonu. Dlaczego wyświetlacz? Ponieważ to właśnie ekrany smartfonów są najbardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i pęknięcia. Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu możemy wykupić od razu przy zakupie smartfona lub korzystając z oferty jednej z niezależnych firm. Dzięki temu, jeśli dojdzie do uszkodzenia ekranu, ubezpieczenie wyświetlacza telefonu pokryje koszty wymiany – czasem nawet jeśli doszło do szkody z naszej winy.

Ubezpieczenia turystyczne

Podróżując za granicę zdajemy sobie sprawę z tego, że leczenie na miejscu może być kosztowne. Co więcej, będziemy musieli pokryć je z własnej kieszeni. Dlatego obecnie już prawie nikt nie wyjeżdża bez turystycznego ubezpieczenia zdrowotnego, które gwarantuje nam opiekę medyczną.

Nie jest to jednak jedyna możliwość, z której możemy skorzystać. Ubezpieczenie turystyczne może bowiem obejmować ochronę przed kradzieżą, zniszczeniem albo zgubieniem bagażu lub sprzętu, który zabieramy ze sobą w podróż. Co więcej, na czas wyjazdu możemy dodatkowo ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie, ponieważ w czasie naszej nieobecności ryzyko włamania i kradzieży rośnie.

Jak widzisz, firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferując im nowoczesne rozwiązania, takie jak ubezpieczenia wyświetlacza telefonu, ubezpieczenia zwierząt czy dodatkowe opcje w znanych nam już wszystkim polisach. Warto z nich korzystać i cieszyć się pełnią życia bez obaw.