Kwiatek dla kobiety

Niezmiennie od kilkunastu lat, najbardziej popularnym prezentem dla kobiety, są kwiaty. I niezależnie od tego, czy są podarowane na Dzień Kobiet, Urodziny, Imieniny, Walentynki, Święta czy bez okazji – budzą takie same emocje.

Kwiatek ma znaczenie

Wybierając kwiaty, warto zastanowić się nad odpowiednim rodzajem i kolorem, gdyż za ich pomocą można wyrazić uczucia, podziękować czy nawet wyrazić zazdrość. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia kto, jakie kwiaty kupuje, ważne, że w ogóle kupuje! Nic bardziej mylnego, bo nawet ich ilość, ma znaczenie. Jaki więc kwiatek wybrać?

Róża

Zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja, czyli tak zwany tradycyjny, dobry wybór. Warto jednak poświecić chwilkę i zastanowić się, co chcesz jej tym przekazać. Oto krótka interpretacja:

 • Czerwone róże są oznaką szczerej, prawdziwej miłości i pożądania. Kobieta powinna to interpretować, jako wyraz najwyższego oddania i symbol pełni miłości, tej duchowej i cielesnej.
 • Białe róże są oznaką lojalności, szacunku i czystości. Są też najczęściej wybieranymi do bukietów ślubnych i wystrojów Kościoła.
 • A może by tak róże różowe? To taki uniwersalny kolor, w symbolice będącej pomiędzy różą białą, a czerwoną. Przede wszystkim kolor ten wyraża podziw dla urody kobiety.
 • Róża herbaciana – spotykana w kwiaciarniach w różnych odcieniach pomarańczu. Podarowana kobiecie, symbolizuje chęć pójścia w relacjach o krok dalej. Jest wyrazem najszczerszej dumy, szczęścia i optymizmu.
 • I … żółta – chyba najmniej oczekiwana przez wszystkie panie, gdyż oznacza przeprosiny za niewierność lub w przypadku Panów, oskarżenie o niewierność. Są to róże kupowane na tzw. pocieszenie po zdradzie, jak i innych nieszczęściach.

Tulipan

Tulipany są nazywane „zwiastunami wiosny”. Stanowią fajne urozmaicenie w stosunku do róż, jeśli chcemy sprawić kobiecie przyjemność. I tak wyróżniamy:

 • tulipany czerwone – podobnie jak róże, symbolizują głęboką, prawdziwą miłość. Są bardzo dobrym pomysłem na prezent na pierwszą randkę, jako taka romantyczna wiadomość, mająca zasugerować kobiecie, zainteresowanie mężczyzny,
 • tulipany żółte – kiedyś, żółte tulipany były postrzegane wśród zakochanych jako zły omen, zwiastujący rozstanie. Dziś, patrzy się na nie z bardziej optymistycznej perspektywy, symbolizującej szczęście,
 • tulipany białe – będą idealne, jeśli masz kogoś przeprosić. Biel jest symbolem uczciwości, szczerości i skruchy,
 • tulipany różowe – są symbolem zaufania. Jeśli chcesz komuś powiedzieć, że darzysz go zaufaniem, zakup ten kolor tulipanów. Oprócz tego to symbol najszczerszych życzeń,
 • nietypowe tulipany fioletowe – kolor królewski, dawniej zarezerwowany dla wyższych sfer. Symbolizuje luksus i elegancję. Jest też postrzegany jako kolor, który daruje się osobie, która otwiera nowy rozdział w życiu.
kwiaty, yulipany, fioletowe tulipany, kwiaty dla kobiety
Źródło: pixabay.com

Frezja

Jest to kwiat, cieszący się coraz większą popularnością. Może być to spowodowane jego ogólnym znaczeniem, gdyż symbolizuje wyraz szacunku do drugiej osoby, zaufanie, a także zaproszenie do flirtu. Najpopularniejsze kolory to:

 • biały – najczęściej jest wykorzystywany podczas ceremonii ślubnej, symbolizując czystą więź między panną młodą, a panem młodym. Jest też symbolem darzenia kogoś ogromnym zaufaniem,
 • różowy – jest wyrazem przyjaźni, łączącej dane osoby,
 • czerwony – symbolizuje miłość i pragnie wyrazić radość z czyjejś obecności.

Gerbery

Kwiaty idealne z wielu powodów. Po pierwsze są dostępne przez cały rok, po drugie są w stosunkowo niskiej cenie, a po trzecie są bardzo wytrzymałe.

 • gerbery czerwone – symbolizują czyste, szczere uczucie. To takie kwiaty, „mówiące” kocham Cię, jednak mniej popularne od czerwonych róż.
 • gerbery białe – są dla osób, które potrafią doceniać każdą chwilę, ciesząc się nią. Są pełne życia i entuzjazmu. Nadają się dla kobiet, które mają błysk radości w oczach, takie po prostu ciepłe światełko.
 • gerbery żółte – sprawdzą się przede wszystkim, jako forma gratulacji. Jeśli więc Twoja kobieta osiągnęła jakiś sukces, warto sięgnąć po te kwiaty.

Kochaj, uwielbiaj, adoruj…

Kobiety kochają kwiaty. To jest maksyma niezmienna od setek tysięcy lat. Chcesz sprawić jej przyjemność, uwieść, pogratulować, a może wyznać miłość? W każdej z tych sytuacji, idealnie sprawdzi się bukiet kwiatów, w odpowiednio dobranym kolorze.