Jakie tatuaże na rękach wybrać? Oto 7 sprawdzonych wzorów wraz z ich znaczeniem!

Ręce są jednymi z najpopularniejszych miejsc do przyozdabiania ich tatuażami. Nie ma znaczenia, czy będzie on wykonany na ramieniu, przedramieniu czy nadgarstku. Każde z tych miejsc idealnie sprawdzi się do umieszczenia na nim tatuażu. Wynika to głównie z charakterystyki tej okolicy ciała, Otóż często spotykany strach przed niepochlebną opinią ze strony pracodawcy, sprawia że wiele osób rezygnuje z wymarzonego wzoru.

Tatuaże w społeczeństwie

W społeczeństwie wciąż funkcjonuje błędne przekonanie, dotyczące problemów ze znalezieniem pracy przez osoby wytatuowane. Rzeczywistość jest zupełnie inna, ponieważ ten rodzaj ozdoby ciała jest spotykany na tyle powszechnie, że nie budzi już większych kontrowersji. Tatuaż na ręce nie jest szczególnie widoczny dla osób postronnych. Jednak wciąż znajduje się w takim miejscu, które umożliwia codzienne jego podziwianie przez posiadacza.

Jakie tatuaże wybrać, jeśli chcemy umieścić je na ręce? Które wzory są szczególnie popularne? Jakie symbole i motywy mają ukryte znaczenie? Które tatuaże są najbardziej widoczne na rękach? O tym, poniżej!

1. Animal tatoos, czyli modne zwierzęce wizerunki

Tatuaże przedstawiające zwierzęta są rozpowszechnione na całym świecie. Każde społeczeństwo w sposób szczególny odnosiło się do przedstawicieli otaczającej ich flory. Wiele osób, utożsamia się charakterem ze zwierzętami i z tego powodu decyduje się na tatuaż w podobnym tonie.
Tatuaże przedstawiające niedźwiedzia symbolizują męstwo, odwagę i dominację. Wykonują je głównie mężczyźni, którzy w tych cechach odnajdują siebie lub pragną każdego dnia inspirować się cechami wytatuowanego zwierzęcia.

Wśród pomysłów na wzór odwołujących się do siły i lojalności bardzo częstym motywem jest tatuaż w kształcie wilka. Przedstawicielki płci pięknej bardzo często decydują się na umieszczenie na swoim ciele grafik przedstawiających sarny lub sowy. Pierwsze zwierzę jest symbolem łagodności, dobra i zrozumienia dla otaczającego świata, drugie z kolei od wieków jest utożsamiane z cechą mądrości. Tatuaże ze zwierzętami nie są krytykowane w miejscach pracy, ponieważ bardzo często wskazują pożądane cechy charakteru danej osoby, czyli takie, które przydadzą się w każdej firmie i spółce.

2. Travel tatoos — zakochaj się w podróżach

Tatuaże rąk są bardzo często związane z ukochanymi pasjami danej osoby. Na całym świecie ludzie uwielbiają podróżować, przemieszczać i zwiedzać ciekawe miasta, dlatego wzory związane z tą pasją są jednymi z najpopularniejszych.

Ciekawym pomysłem na tatuaż, który będzie bezpośrednio związany ze stylem życia jego posiadacza, jest mapa świata. Artystyczna wizja kontynentów rozlokowanych na kuli ziemskiej lub większa wersja, pozwalająca na oznaczanie kolorami odwiedzone państwa to świetna inspiracja dla podróżników.
Tatuaże na dłoni związane z podróżami mogą przedstawiać również środki transportu — samolot, żaglówka lub rower. To od posiadacza zależy, który sposób przemieszczania jest wart uwiecznienia na swojej skórze. Tatuaże, związane z podróżniczym stylem życia, są najczęściej pięknie wykonanymi projektami, które wymagają dbania i odpowiedniej pielęgnacji po jego wykonaniu.

3. Cytaty wytatuowane na ciele

Jednymi z najpopularniejszych tatuaży wykonywanych na przedramieniu lub dłoni, są tak zwane „quotes tatoos”, czyli ważne sentencje utrwalone na ciele. Tego rodzaju tatuaże w pracy są najczęściej akceptowane, ze względu na małą powierzchnię, jaką zajmują. Wśród najczęstszych cytatów i napisów wykonywanych na przedramieniu i rękach można znaleźć imiona partnerów, dzieci, fragmenty piosenek oraz łacińskie sentencje. Inspiracje do znalezienia tekstu do wytatuowania znajdują się najczęściej wokół nas, dlatego nie wymagają długich poszukiwań.

Mężczyzna z tatuażami na rekach
Źródło: Freepik.com

4. Art tatoos — dzieła sztuki na ręce

Tatuaże wykonywane na ramionach i przedramionach są związane nie tylko ze stylem życia, ale też mogą posiadać walory artystyczne. Projekty dzieł ulubionych malarzy, grafików lub ich wizerunki to znakomity sposób na przyozdobienie swojego ciała w sposób estetyczny. Tego rodzaju tatuaże w pracy są nawet pożądane, jeśli dana osoba pracuje w określonym sektorze usług. Współcześnie ciężko wyobrazić sobie fryzjera, barmana lub muzyka bez tego rodzaju tatuaży!

5. Minimalist tatoos

Niewielkie tatuaże, zajmujące niewiele ponad kilka centymetrów skóry są nie tylko łatwe w pielęgnacji, ale również preferowane przez pracodawców. Ich mała wielkość sprawia, że są widoczne tylko dla wybranych. W ten sposób z łatwością można podkreślić styl życia, nadając swojemu ciału spersonalizowanego wyglądu. Kotwica, błyskawica, słońce lub księżyc to doskonałe pomysły na minimalistyczny tatuaż.

6. Rękaw, czyli tatuaż na ręce dla odważnych

Rękaw, w nomenklaturze tatuatorskiej, oznacza duży wzór, pokrywający znaczną powierzchnię ręki. Pielęgnacja takich tatuaży jest trudna i czasochłonna, natomiast prezentują się one znakomicie.
W większości przypadków rękawy są polecane dla osób, których styl życia nie będzie kolidował z posiadaniem tatuażu na całej ręce. W projektowaniu rękawów, stosuje się najczęściej różne rodzaje wzorów, motywów, figur geometrycznych, które razem tworzą spójną całość. Stworzenie tego rodzaju tatuażu najlepiej zlecić profesjonaliście, który zadba, nie tylko o każdy element wykonania, ale również podpowie, w jaki sposób powinna odbywać się codzienna pielęgnacja.

7. Postacie z filmów i książek

Tatuowanie rąk
Źródło: Freepik.com

Ostatnim polecanym wzorem na tatuaż na rekach jest umieszczenie tam wizerunku ulubionej postaci z książek lub filmów. W większości przypadków mają one ponadczasowy charakter, dlatego nie trzeba obawiać się zmian trendów w dziedzinie wzornictwa na ciele.

Jeśli jesteś fanem komiksów lub fantastyki z pewnością pokochasz rysunek ze Spidermanem, Batmanem lub Lordem Voldemortem. Fani Gwiezdnych Wojen z chęcią umieszczają natomiast wizerunek kultowego Dartha Vadera, a Joker, Viro Corleone lub Alex DeLarge robią furrorę wśród osób utożsamiających się z czarnymi charakterami. Nie trzeba się obawiać, że na tego rodzaju tatuaż pracodawcy będą patrzeć nieprzychylnie. Może się okazać, że są fanami tej samej postaci filmowej!