Jaką kawę kupić na prezent?

Kawa jest chyba jednym, z najczęściej wręczanych przedmiotów, które spełniają rolę prezentu. Z pewnością, dla prawdziwych smakoszy nie ma lepszego upominku, jak opakowanie jego ulubionego i niezwykle aromatycznego napoju. Jeśli więc my również chcemy wręczyć komuś tego typu upominek, wówczas pojawia się jeszcze pytanie jak ją wybrać. Jaka jest więc najlepsza kawa na prezent?

Kawa na prezent- jaką wybrać?

Kawa na prezent dla mamy czy znajomego z pewnością jest świetnym pomysłem. Szczególnie jeśli wiemy, że dana osoba jest jej prawdziwym smakoszem i nie wyobraża sobie bez niej poranku. Niemniej jednak pojawia się pytania: jaka jest najlepsza kawa na prezent? Otóż okazuje się, że przy wyborze trzeba będzie przede wszystkim uwzględnić preferencje osoby obdarowywanej. Z pewnością każdy z nas widział daną osobę z kubkiem kawy w ręce, więc z pewnością wiemy, jakiego rodzaju kawę zamawia najczęściej. Kawa na prezent musi być więc odpowiednio dopasowana pod względem swojej intensywności. Jeśli osoba, której zamierzamy ją podarować, gustuje w niezwykle mocnym aromacie i smaku, wówczas kawa ziarnista, ciemno palona sprawdzi się idealnie. Z kolei jeśli szukamy nieco delikatniejszych nut smakowych, można wybrać jasno paloną kawę rozpuszczalną. Oczywiście powinniśmy również zadbać o jej odpowiednie opakowanie. Nie chodzi tu o ozdobną torebkę czy wstążki- choć one również są ogromnie ważne. Chodzi tu przede wszystkim o to, by kawa została zapakowana w pojemnik ze specjalnym wentylem. Dzięki temu ziarenka będą mogły „oddychać”, a to pozwoli im na zachowanie swojego głębokiego smaku i aromatu.

Czy kawa mielona sprawdzi się na prezent?

Z pewnością każdy miłośnik kawy posiada w swoim domu ekspres. Zwykle stosowana jest kawa do ekspresu ziarnista, która jest niezwykle intensywna. Okazuje się jednak, że najlepsza kawa do ekspresu może być również mielona. Będzie ona stanowiła wygodną alternatywę dla całych ziaren i uwolni obdarowaną osobę od konieczności zakupienia dodatkowego młynka. Jeśli jednak zastanawiamy się, jaka jest najlepsza kawa na prezent w wersji mielonej, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej:

  1. jakość- gdyż proces mielenia niestety, ale przyczynia się do jej szybszego wietrzenia
  2. opakowanie- musi być szczelne i hermetyczne, by mielona kawa nie straciła swojego zapachu

Poza tym kawa ta- jak już zostało wspomniane- świetnie sprawdzi się w przypadku ekspresu i co ciekawe, można przygotowywać z niej różnego rodzaju napoje. Kawa ziarnista do ekspresu niestety takie możliwości nieco ogranicza. Z kolei w przypadku kawy mielonej można przygotować równie wyśmienite cappuccino, latte, a także americano. Co więcej, jest to również najlepsza kawa do espresso.

Kawa rozpuszczalna- czy to dobry pomysł na prezent?

Wbrew pozorom, kawy rozpuszczalne są niezwykle często wręczane w formie upominku. Niemniej jednak nie sprawdzą się one w przypadku wytrawnych smakoszy, którzy zwykle cenią sobie intensywność i aromat tego napoju. Kawy te z kolei będą idealnym upominkiem dla osób, które cenią sobie przede wszystkim subtelność i delikatność. Będzie ona również idealnym wyborem w przypadku osób, które źle tolerują zbyt duże ilości kofeiny, gdyż w kawie rozpuszczalnej jej zawartość jest względnie niska. Warto jednak przed zakupem zwrócić uwagę na jej skład. Nie powinien znaleźć się w nim olej roślinny, cukry, a także inne ulepszacze smaku. Wysokiej jakości kawa rozpuszczalna z pewnością będzie niezwykle aromatyczna, a jednocześnie zapewni subtelny posmak i wygodę jej parzenia.