Jak zrobić zająca z filcu? – dekoracje z filcu

Okres wielkanocny kojarzy się z rozpoczęciem wiosny, piękną, słoneczną pogodą i kwitnącymi kwiatami. Wielkanoc to również kolor żółty, pisanki oraz ozdobne zajączki i baranki, które ustawia się na stole podczas świątecznego śniadania. Dekoracje wielkanocne warto wykonywać samodzielnie, wtedy ich wygląd dopasujesz do wnętrza swojego mieszkania. Sprawdź, jak je wykonać, aby zachwycić wszystkich Twoich gości.

Dlaczego warto robić przedmioty DIY?

Przedmioty oraz dekoracje robione własnoręcznie posiadają wiele zalet. Jedną z najbardziej istotnych jest unikatowość rzeczy DIY. W obecnych czasach, kiedy w sklepach większość produktów jest wykonywana masowo w Chinach i są wątpliwej jakości, przedmioty zrobione własnoręcznie są oryginalne i przykuwające wzrok. Jeśli wypełnisz Twoje pokoje dekoracjami DIY nadasz im przytulny klimat i podkreślisz swój własny styl. W trakcie tworzenia przedmiotów własnoręcznie nie tylko efekt końcowy jest istotny, równie ważny jest sam proces projektowy i myślenie kreatywne. Dzięki temu będziesz mógł oderwać się od codziennych zmartwień i pracy. Tworzenie dekoracji DYI pozwoli Ci się wyciszyć i skupić na czynnościach manualnych, które pozytywnie stymulują mózg. Wzmacniasz również swoją koncentrację, ponieważ musisz skupić się na wykonywaniu niezwykle dokładnych działań. Ciesz się więc chwilą dla siebie i wykorzystaj kreatywnie swój wolny czas na własnoręczne tworzenie dekoracji.

Dekoracja wielkanocna z filcu – zając wielkanocny

Stół wielkanocny to jeden z aspektów, który wymaga wiele przygotowań. Dzięki dekoracjom wielkanocnym wykonanym własnoręcznie sprawisz, że świąteczne śniadanie nabierze przytulnego i wyjątkowego charakteru. Zając z filcu jest ozdobą, która świetnie sprawdzi się przy tej okazji. W jaki sposób stworzyć tę efektywną dekorację? W pierwszej kolejności zaopatrz się w następujące produkty:

  • filc (na rynku dostępnych jest wiele kolorów tego materiału, w przypadku tej dekoracji świetnie sprawdzi się szary, brązowy lub biały odcień),
  • dekoracyjna tasiemka (warto rozważyć zakup tasiemki w żywym kolorze, dzięki temu całość ozdoby zyska wiosenny charakter),
  • szpilki,
  • nożyczki.

Następnie znajdź i wybierz szablon zająca w Internecie. Dostępnych jest wiele szkiców, dlatego wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i najlepiej wpasuje się jako dekoracja na Twój stół wielkanocny. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyś sam narysował szkic zająca. Kiedy już zdecydujesz się na konkretny szablon, wydrukuj go na kartce papieru, a następnie wytnij go używając nożyczek. W kolejnym kroku przydadzą się szpilki. Wykorzystaj je, aby przypiąć wydrukowany szablon do filcu. Ponownie weź do ręki nożyczki i ostrożnie wytnij zająca w materiale. Po wycięciu zająca należy na środku jego „tułowia” naciąć dwie równoległe linie zachowując 2 cm odstępu pomiędzy nimi. Długość nacięcia powinna wynosić kilka centymetrów. Jeśli wytniesz dwie linie możesz włożyć do tak powstałego wycięcia nóż oraz widelec. Ostatnim krokiem jest ozdobienie zająca i przewiązanie kolorowej wstążki w miejscu, gdzie znajdują się sztućce. Tak powstała dekoracja z pewnością zwróci uwagę wszystkich Twoich gości i sprawi, że wspólne biesiadowanie przy stole zyska przytulny charakter.