Jak dodać przytulności dużej sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po pracowitym dniu. Tam nasze myśli powinny być pozbawione negatywnej energii, a wszelkie problemy i troski pozostawione za drzwiami pokoju. W przypadku dużej sypialni często trudno jest uzyskać klimat sprzyjający wyciszeniu, a duża powierzchnia ścian czy podłogi sprawia, że nie czujemy się tam w pełni bezpiecznie.  Dziś podpowiemy, jak zaaranżować sypialnię, aby była dla nas miejscem stworzonym do wyciszenia.

Narzuta na łóżko, w którą chcesz się zatopić

Nie ma nic przyjemniejszego po ciężkim dniu niż wypoczynek na wygodnym łóżku, a jeśli jeszcze będziemy mogli otulić się miłym w dotyku kocem, nasze ciało i umysł będą mogły w pełni oddać się przyjemności. Narzuta na łóżko to właśnie taki element wystroju,który łączy w sobie dwie funkcje: dekoracyjną oraz praktyczną. Za jej pomocą możemy dodać wyrazistości monotonnemu wnętrzu lub wręcz przeciwnie, stonować je i uspokoić, jeśli w pomieszczeniu jest więcej kolorów. Możemy też poeksperymentować z rodzajami tkaniny – klasyczna wełniana narzuta będzie pasowała do wnętrza niemal w każdym stylu, z kolei welurowa lub satynowa doskonale sprawdzi się w przypadku klasycznego lub eleganckiego wystroju. Jeśli natomiast lubimy wnętrza w stylu vintage, możemy postawić na patchworkową, wielokolorową narzutę, która wprowadzi do sypialni domowy, przytulny klimat.

Poduszki dekoracyjne

tych z pewnością nie może zabraknąć w sypialni. W przypadku dużego pomieszczenia możemy pozwolić sobie na całkiem sporą ich ilość, od tych, które będą ozdobą łóżka, po wygodne siedziska na podłodze czy parapecie. Wybór poduszek jest obecnie całkiem spory. Oprócz klasycznych, kwadratowych jaśków mamy bowiem jeszcze prostokątne, pikowane poduchy, które idealnie sprawdzają się jako oparcie czy zagłówek, poduszki w formie walców, które pomagają rozluźnić mięśnie naszego karku aż po duże poduchy w formie pufy. Zaletą takiej dekoracji jest fakt, iż dzięki nim możemy zmieniać dominującą kolorystykę lub styl sypialni wymieniając jedynie ich poszewki.

Obrazy na ścianę

To najlepszy sposób na to, aby nadać naszym ścianom przytulności – obrazy na ścianie z kojącym krajobrazem lub też te abstrakcyjne, pozwalające przenieść nas do innego świata. Taki element dekoracji pozwoli także optycznie zmniejszyć powierzchnię ściany i doda pomieszczeniu charakteru. wybierając obrazy do sypialni warto postawić na takie widoki, które będą działały uspokajająco i wyciszająco, dlatego lepiej zrezygnować mrocznych malowideł.

Kwiaty

Rośliny doniczkowe to absolutny must have w każdej sypialni. Wzbogacają one powietrze w tlen, niektóre z nich nawet je oczyszczają, ale przede wszystkim ich zieleń to naturalny “uspokajacz”. Kwiaty nie muszą stać wyłącznie na parapecie. Możemy postawić je na stylowym kwietniku w rogu sypialni lub zawiesić na ścianie lub suficie w pięknej makramie. W ten sposób zagospodarujemy przestrzeń i zmniejszymy pomieszczenie.

Za pomocą tych kilku dodatków możemy sprawić, że duża,  “chłodna” sypialnia nabierze ciepła i przytulności.