Jak skutecznie wyjść z friendzone?

Ostatnimi czasy zjawisko friendzone stało się bardzo popularne, szczególnie w przypadku relacji damsko- męskich. Niestety, ale tkwienie w przyjaźni, w przypadku gdy jedna osoba czuje coś więcej, nie przynosi pozytywnych skutków. Dlatego też pojawia się pytanie, jak skutecznie rozwiązać taką sytuację i wyjść z friendzone. Z całą pewnością poniższe sposoby pomogą Ci na wyjście z takiej relacji.

Jak rozpoznać, że jesteś w friendzone?

Oczywiście bycie w takiej relacji, objawia się pewnymi zachowaniami, które są dla niej charakterystyczne. Jednym z nich jest staranie, pisanie, czy inicjowanie spotkań tylko z jednej strony, podczas gdy dla drugiej osoby nie jest to wcale ważne. Często dzieje się tak, że takie relacje trwają bardzo długi czas, co sprawia, że jedna osoba jest nieszczęśliwa i ciągle spotyka się z rozczarowaniem. Ponadto, jeśli druga osoba nie zwraca uwagi na staranie się i zainteresowanie także świadczy o relacji friendzone. Dzieje się tak w przypadku kiedy jedna osoba opowiada o uczuciach i zauroczeniach innymi osobami. W takiej sytuacji możesz mieć pewność, że jest to tylko przyjacielska relacja.

Jak wyjść z friendzone? – krok po kroku

Bez wątpienia wyjście z takiej relacji, stanowi pewien problem, jednakże jest możliwe. Pierwszym krokiem na pewno jest przyznanie się samemu sobie, co do uczuć do drugiej osoby. Tylko w ten sposób będziesz mieć możliwość, wyznania prawdy drugiej osobie. Warto o tym pamiętać i zwrócić na to szczególną uwagę. Kolejnym krokiem jest szczerość. Najlepszym rozwiązaniem będzie szczere wyznanie swoich uczuć do drugiej osoby. Niestety może zdarzyć się tak, że druga osoba ich nie odwzajemni, co wiążę się z uczuciem odrzucenia.

Jak poradzić sobie z wyjściem z friendzone?

Kolejnym krokiem do wyjścia z takiej relacji, jest zdystansowanie się do drugiej osoby. Jeśli Twoje uczucia nie zostały odwzajemnione, taka relacja nie ma sensu. Ponadto nie przyniesie ona żadnych pozytywów, a jedynie negatywne emocje, które z kolei należy eliminować ze swojego życia. Dlatego też w takim przypadku najlepsze rozwiązanie to zachowanie dystansu, a z czasem całkowite zerwanie takiej relacji. Pamiętaj, że Twoje uczucia powinny być najważniejsze. Dlatego osoba, która ich nie odwzajemnia, nie powinna mieć realnego wpływu na Twoją codzienność. Warto o tym pamiętać. Jeśli poczujesz się samotna, zapoznaj się z asortymentem sklepu Area69. Znajdziesz tam między innymi penis na przyssawce, czy wibrator podgrzewany.

Relacje friendzone współcześnie pojawiają się bardzo często. Niestety taka forma relacji nie przynosi korzyści, a jedynie negatywne uczucia, szczególnie u osoby czującej coś więcej, niż tylko przyjacielską więź. Dlatego tak bardzo ważne jest szybkie wyjście z takiej relacji. Powoduje ona wiele konsekwencji, może także wpłynąć na zdrowie psychiczne. Niestety najczęściej kończy się złamanym sercem u jednej z osób, a co za tym idzie uczuciem odtrącenia. Relacje friendzone w niektórych przypadkach trwają bardzo długi czas, co sprawia, że bardzo trudno jest ją zakończyć.