Czy jeansy można prać z czarnymi rzeczami?

Pranie wydaje się z pozoru dość prostym obowiązkiem w domu. Wystarczy podzielić ubrania na białe, czarne i kolorowe, a następnie ustawić je na odpowiedni program. Problemy pojawiają się jednak wtedy, kiedy są plamy na ubraniach i dziwne przebarwienia. Jednym z pytań, które może się pojawić to czy jeansy można prać z czarnymi rzeczami? Sprawdzamy!

Pranie jeansów z kolorowymi ubraniami

Zasada prania jeansów jest bardzo prosta. W zależności od tego, jaki mają kolor, w taki sposób je posegregujesz z pozostałymi ubraniami. Przykładowo, jeśli są niebieskie, dobieramy do tego błękitne spodnie czy lekkie kurtki wiosenne w tym samym odcieniu. Warto też unikać łączenia jasnymi z ciemnymi ubraniami w pralce. To może się przełożyć na liczne zabarwienia, których potem trudno się pozbyć.

Czy jeansy prać z czarnymi ubraniami? Jeśli mają niebieski odcień, lepiej nie. Mogą zafarbować, a spodnie stracą swój dawny blask. Jeśli jednak są w całości czarne, bez problemu możesz je umieścić razem z podobnymi kolorystycznie ubraniami w pralce. Kupujesz ubrania, które są dobre jakościowo i bardzo o nie dbasz? Jeśli nie masz gotówki, pożyczka na raty może okazać się komfortową opcją. Przede wszystkim nie wymaga od Ciebie zbyt wielu formalności. Gwarantuje też szybką gotówkę prosto na Twoje konto. Pożyczka na raty wymaga jednak regularnej spłaty.

Z czym nie należy prać jeansów?

Aby zadbać o kondycję Twoich ubrań, pamiętaj o tym, aby nie prać jeansów z delikatnymi rzeczami. Niezbyt dobrym pomysłem jest umieszczanie ich w pralce wraz z bielizną, piżamą czy koszulami.

Jeansów nie należy też prać z ubraniami ani tekstyliami, które wymagają ustawienia wysokiej temperatury. Spodnie w 60 czy 40 stopniach mogą wyblaknąć, zmienić kolor albo po prostu się zniszczyć. Zdecydowanie lepiej jest prać je w 30 stopniach. W ten sposób jeansy nie stracą swojego pierwotnego koloru. Wysoka temperatura może też wpłynąć na ich delikatne skurczenie się. Dodatkowo dobrym trikiem jest, aby wywrócić je na drugą stronę.

Ciekawym sposobem jest wrzucenie do pralki specjalnych preparatów w postaci chusteczek, które mają na celu chłonąć barwniki. Zmniejszają więc ryzyko farbowania ubrań. Nie dają jednak stuprocentowej gwarancji, że nic złego nie stanie się z Twoimi delikatnymi koszulkami czy bielizną. Jeśli brakuje Ci gotówki, pożyczka na raty może być świetnym rozwiązaniem.

Jeszcze kilka porad na temat prania jeansów

Jeansy nie wymagają tak częstego prania jak koszulki czy bielizna. Lepiej je prać rzadziej i w niskiej temperaturze. Niektórzy nawet uważają, że raz na pół roku jest wystarczające. Jeansy można też prać ręcznie.

Istotny jest proces suszenia. Najlepiej położyć je na płasko na suszarce. Ogranicz też promieniowanie słoneczne albo ciepłe powietrze z grzejnika. To może tylko zaszkodzić kondycji Twoim spodniom – zdecydowanie lepiej postawić na naturalne metody.