10 pomysłów na prezenty świąteczne

Grudzień to czas, w którym częściej myśli się o innych, o wzajemnym obdarowywaniu się upominkami. Dawanie sobie prezentów jest jedną najpiękniejszych i radosnych tradycji świątecznych. Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Co jednak jak nie mamy pomysłu czym obdarować daną osobę? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji.

Prezenty dla rodziny

Jednym z najczęstszych problemów jest wybór prezentów dla najbliższych. Mimo tego, że znamy ich najlepiej, równie trudno trafić w ich gusta. Pomysłów może nam zabraknąć w najmniej spodziewanym momencie. Co wtedy zrobić? Internet aż tonie w propozycjach, z których ciężko wybrać coś odpowiedniego dla konkretnej osoby. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na drobne prezenty dla pań i dla panów. Prezenty powinny być przemyślane i nie sugerujące. Przykładowo, żadna z kobiet nie chciałaby dostać nowego garnka albo gąbki do naczyń. Zatem co warto wybrać na świąteczny prezent?

10 pomysłów na prezent świąteczny:

 1. Kosmetyki – która z Pań nie lubi pięknie pachnących balsamów do ciała bądź do kąpieli? Zwłaszcza przed samymi Świętami, można trafić na super okazje i przeceny zestawów kosmetyków. Masz więcej kobiet w rodzinie? Nie ma problemu – kupujesz zestaw i rozdzielasz kosmetyki według preferencji, równocześnie oszczędzając. Panowie również będą zadowoleni z żelu pod prysznic czy kosmetyków do pielęgnacji zarostu.
 2. Świeca zapachowa – najlepiej o świątecznym zapachu. Jest to uniwersalny pomysł, który z pewnością ucieszy każdego i jednocześnie zapewni świąteczny klimat w domu.
 3. Drobna biżuteria – to propozycja dla tych, którzy planują przeznaczyć trochę więcej na świąteczne upominki dla swych ukochanych. Każda kobieta z pewnością ucieszy się z takiego drobiazgu.

  rodzice wręczają dziecku świąteczny prezent, w tle wigiliny stół, w dali wiszą światełka
  Źródło: https://www.pexels.com/
 4. Książka – świąteczne romanse i powieści są jednymi z najbardziej i najchętniej czytanych propozycji książkowych. Jako jedną z propozycji, którą warto rozważyć są ebooki, a szczególnie “Dzień przed Gwiazdką”. To propozycja dla romantyczek, które lubią zawiłe historie miłosne w świątecznym klimacie. Ebook z książką znajdziesz na stronie https://www.e-bookowo.pl/ . Również znajdą się tam propozycje da mężczyzn – mroczne kryminały będą najlepsze!
 5. Świąteczny kubek. Każdy uwielbia w zimowe wieczory popijać ciepłą herbatę przy gorącym kominku.
 6. Olejki/bomby do kąpieli. Są one podstawowym składnikiem relaksacyjnej kąpieli, która da każdemu chwilę relaksu i namiastkę spa.
 7. Słodycze – skradną serce niejednej osoby. Mimo, że większość, zwłaszcza kobiety, utrzymuje
 8. Coś oryginalnego – spinka do włosów, ulubiony trunek, śmieszne skarpetki czy personalizowane kubki czy koszulki. Warto zainwestować w nietypowy prezent, który nie tylko ucieszy bliskich, ale również zaskoczy.
 9. Kalendarz na przyszły rok – to praktyczny prezent i przyda się każdemu, dodatkowy planer, również będzie dobrym pomysłem, który pomoże zorganizować kolejny rok pracy.
 10. Coś własnoręcznego – ozdobiona bombka, ozdoby choinkowe, wieniec stworzony samodzielnie, z pewnością poruszą serce i zyskają przychylność w oczach naszych bliskich.

We wzajemnym obdarowywaniu nie chodzi o walkę o to kto sprawił najdroższy prezent, liczy się tu pamięć o innych i miłość. Świąteczny czas jest najlepszym momentem na okazywanie uczuć swoim bliskim.