Wodzirej na wesele. Kim jest, co robi i jak wybrać najlepszego?

Udana zabawa weselna nie może obyć się bez profesjonalnej oprawy muzycznej. Jednym z jej kluczowych elementów nie jest jednak sama muzyka, lecz odpowiednio poprowadzona zabawa weselna. W jej skład wchodzi m. in. zapowiadanie poszczególnych utworów, zachęcanie gości do tańca, a także opowiadanie różnych historii, żartów i anegdot, dzięki którym impreza toczy się w wesoły i urozmaicony sposób. Za prowadzenie zabawy weselnej odpowiada nie kto inny, jak wodzirej. Sprawdźmy, co należy do jego kluczowych obowiązków i gdzie szukać najlepszych prowadzących!

Zespoły weselne a wodzirej. Czy każda kapela muzyczna go posiada?

Wodzirej to jedna z najważniejszych osób, które są obecne na zabawie weselnej. Jego zadaniem jest prowadzenie imprezy od początku do końca oraz dbanie o zapewnienie wszystkim jej uczestnikom przyjemnych, wesołych wrażeń. Wodzirej najczęściej wchodzi w skład zespołu muzycznego, odpowiedzialnego za przygotowanie i realizację oprawy muzycznej imprezy. To najczęściej wokalista, który w przerwie od śpiewania, przyjmuje na siebie funkcję prowadzącego, zapewniając imprezie niepowtarzalną, wesołą atmosferę.

Zadaniem wodzireja jest także trzymanie się ustalonego planu imprezy – zapowiadanie poszczególnych elementów weselnego programu, zapraszanie gości do wspólnych zabaw tematycznych, a także informowanie o nowych atrakcjach, po to, aby żaden weselnik ich nie przegapił. Na tym jednak rola wodzireja się nie kończy – pozostaje on w stałym kontakcie z parą młodą oraz pozostałymi profesjonalistami obecnymi i zaangażowanymi w przebieg zabawy.

Aby prawidłowo wywiązać się ze swojej roli, dobry wodzirej musi być osobą pełną charyzmy, czaru osobistego oraz pozytywnej energii, którą będzie w stanie „zarazić” wszystkich gości. Musi być także otwarty, posiadać spore poczucie humoru oraz umieć odpowiednio reagować na różnego rodzaju nieprzewidziane okoliczności, których nie brakuje podczas wielogodzinnych imprez.

Dj na wesele w roli wodzireja. Czy to dobry pomysł?

Pary młode, które zdecydowały się na zaproszenie do prowadzenia swojej zabawy weselnej zespołu muzycznego, problem wyboru wodzireja ma niejako z głowy. Większość kapel muzycznych posiada w bowiem swoim składzie osobę, która pełni tę istotną funkcję na wszystkich prowadzonych przez nie zabawach. Co jednak w sytuacji, jeśli stawiamy nie na zespoły weselne, lecz na DJ-a?

Także ta opcja zapewni nam profesjonalnego wodzireja! DJ na wesele to bowiem osoba, której główną specjalizacją nie jest, tak jak w przypadku zespołów muzycznych, granie muzyki, lecz właśnie prowadzenie imprez o różnym charakterze. W związku z tym, DJ na wesele, jako specjalista od prowadzenia zabaw weselnych to wymarzony wodzirej.

Zadaniem DJ-a jest odtwarzanie muzyki z nośników elektronicznych, jest on więc w stanie poświęcić niemal całą swoją energię właśnie w prowadzenie zabawy. Wybierając go na wodzireja możemy mieć więc pewność, że nasza zabawa zyska w pełni zaangażowanego i oddanego prowadzącego, który świetnie wywiąże się ze swojej roli. Jakby tego było mało, za jego usługi zapłacimy mniej niż za wynajęcie kapeli muzycznej – DJ jest bowiem jeden.